Кислин Кислин

fpo_flash

Вітаємо Вас на сайті села Кислин - населеного пункту Маньківського району

Загальна характеристика Маньківського району

Маньківський район Черкаської області заснований у 1923 році й розташований на межі південно-західного лісостепу та Придніпровської низини, у басейні річки Гірський Тікич.

Його перетинають найважливіші шляхи держави: з півночі на південь та із заходу на схід; тут пролягає автомагістраль від Києва до Одеси, курсують авто зі Львова на Донецьк і Сімферополь.

Південною околицею району простяглася колія Одеської залізниці зі станцією Поташ. Маньківщина межує із Жашківським, Лисянським, Звенигородським, Тальнівським, Уманським та Христинівським районами, розташована за 198 кілометрів від Києва та за 200 кілометрів від Черкас. Загальна площа району - 765 квадратних кілометрів.

Населення тут 31 тисяча осіб, зокрема, міського - 10,5 тисяч, сільського - 21,2 тисячі. Район має 31 населений пункт; із них - 2 селища міського типу (Буки, Маньківка), 25 сіл (Кислин, Березівка, Кислин, Дзензелівка, Кислин, Кислин, Кислин, Кищенці, Крачківка, Кривець, Кути, Мала Маньківка, Молодецьке, Нестерівка, Паланочка, Подібна, Попівка, Поташ, Роги, Русалівка, Тимошівка, Улянівка, Харківка, Чорна Кам'янка, Юрпіль), 4 селища (Жолудькове, Зелений Гай, Рудка, Філіція), 5 приселків (Антонівка, Кинашівка, Красноставка, Луг, Полковниче).

Крім того, потрібно згадати зниклі населені пункти - хутір Павлопіль і селище Червоний Степ. Діє 2 селищні і 21 сільська рада.

Типовим ґрунтом для Маньківщини є чорнозем, а також темно-сірі підзолисті ґрунти. Лісова рослинність складається із мішаних широколистих порід дерев. Найбільша площа під насадженнями - дубу, грабу, ясеня. Із сільськогосподарських культур тут вирощують пшеницю, цукрові буряки та овочеві культури. У садках ростуть яблуні, груші, вишні, черешні.

Диких тварин нині порівняно мало: найчастіше зустрічаються зайці, лисиці, дикі кози, кабани. На фермах і в приватних господарствах розводять велику рогату худобу, свиней, курей, гусей.

З давніх-давен цей край славиться бджільництвом. В районі 172 ставки загальною площею водного дзеркала близько 600 гектарів. Через увесь район тече річка Гірський Тікич, яка належить до басейну Південного Бугу.

Оточена бунчуками лісів і хоругвами плакучих верб, Маньківщина пульсує в єдиному ритмі України, несучи добро і щедрість.